Gratis cadeaukaart bij je bestelling. Kies: Dagje Weg of Takeaway | Bekijk actiecodes

Klaar voor het feestseizoen met 10% korting | Actiecode: VROEG10 | M.u.v. Dopper-artikelen

United Nations Sustainable Developmental Goals (SDG's)

Van Helden is aangesloten bij UN Global Compact Network Netherlands. De Sustainable Development Goals (SDG’s) zijn onderdeel van de 2030 Agenda van de Verenigde Naties en vormen zeventien internationale doelstellingen op het gebied van mens, milieu en economie.

 

Binnen onze bedrijfsvoering besteden we onder andere aandacht aan onderwerpen die aansluiten bij eerlijk werk en economische groei (8), verantwoorde consumptie en productie (12), klimaatactie (13), leven in het water (14) en vrede, justitie en sterke publieke diensten (16).

Eerlijk werk en economische groei

We besteden aandacht aan arbeidsomstandigheden binnen onze toeleveringsketen. Als lid van amfori BSCI gebruiken we onder andere audits om inzicht te krijgen in arbeidsomstandigheden bij leveranciers en om verbeterpunten vast te stellen.

Verantwoorde consumptie en productie

We brengen steeds meer informatie over materialen, producten en verpakkingen in kaart. Daarbij kijken we onder andere naar materiaalgebruik, verpakkingsafval en mogelijkheden voor hergebruik. Deze informatie helpt ons om gerichter verbeteringen door te voeren binnen ons assortiment en onze bedrijfsvoering.

Klimaatactie

We brengen onze CO₂-uitstoot in kaart en nemen maatregelen om deze te verminderen. Daarbij kijken we onder andere naar energieverbruik, transport, verpakkingen en de materialen die in onze producten worden gebruikt.

Leven in het water

Met de ondertekening van de Dopper Wave hebben we afspraken gemaakt over het verminderen van het gebruik van plastic wegwerpflessen en -bekers binnen onze organisatie. Plastic wegwerpflessen en -bekers worden niet meer gebruikt op onze kantoren. Daarnaast bieden we geen plastic wegwerpwaterflessen meer aan in ons assortiment.

Vrede, justitie en sterke publieke diensten

We hanteren richtlijnen voor integer zakendoen. Corruptie, omkoping en discriminatie zijn niet toegestaan binnen onze organisatie. Deze uitgangspunten zijn vastgelegd in ons beleid en onze afspraken met medewerkers en zakelijke partners.


EcoVadis Silver Medal

In december 2025 ontving Van Helden een Silver Medal van EcoVadis. EcoVadis beoordeelt bedrijven op vier thema’s: milieu, arbeids- en mensenrechten, ethiek en duurzame inkoop.

 

Een Silver Medal betekent dat Van Helden op het moment van de beoordeling behoorde tot de top 15% van de bedrijven die EcoVadis in de voorafgaande twaalf maanden wereldwijd heeft beoordeeld.

 

De beoordeling geeft ons inzicht in onze prestaties en in onderwerpen waarop verdere verbetering mogelijk is. We gebruiken deze inzichten bij het verder ontwikkelen van ons beleid en onze bedrijfsvoering.

FSC®-gecertificeerd

Van Helden is FSC®-gecertificeerd. Voor producten die onder onze FSC-certificering worden verkocht, kan de herkomst van het FSC-gecertificeerde materiaal via de gecertificeerde handelsketen worden gecontroleerd.

 

FSC richt zich op verantwoord bosbeheer en stelt daarbij eisen op het gebied van onder andere natuur, sociale omstandigheden en economische haalbaarheid.

 

Als FSC-gecertificeerde organisatie voldoen we daarnaast aan de FSC Core Labour Requirements. Deze eisen hebben onder andere betrekking op het voorkomen van kinderarbeid en dwangarbeid, het tegengaan van discriminatie en het respecteren van de vrijheid van vereniging.

 

Met onze FSC-certificering kunnen we voor daarvoor in aanmerking komende producten aantonen dat het gebruikte FSC-materiaal via een gecontroleerde handelsketen is ingekocht.

 


Milieu

We werken stap voor stap aan het verminderen van de milieu-impact van onze bedrijfsvoering en ons assortiment. In 2024 hebben we onze CO₂-uitstoot in kaart gebracht. In 2025 hebben we op basis daarvan doelen opgesteld om onze uitstoot te verminderen. Voor het berekenen en rapporteren van onze uitstoot gebruiken we de richtlijnen van het GHG Protocol.

 

 

 

 

             

 

 

Materiaal, energie en uitstoot

Binnen ons milieubeleid kijken we onder andere naar het energieverbruik op onze locaties en naar de materialen, verpakkingen en het transport van de producten die we inkopen en verkopen. Door deze gegevens steeds verder in kaart te brengen, krijgen we beter inzicht in waar onze belangrijkste milieu-impact ontstaat en waar we verbeteringen kunnen doorvoeren.

 

 

 

Energie

We nemen maatregelen om het energieverbruik op onze locaties te beperken. Zo gebruiken we energiezuinige verlichting en monitoren we ons energieverbruik. Op basis van deze gegevens onderzoeken we waar verdere besparingen mogelijk zijn.

 

 

 

 alt=

Afval

We werken aan het verminderen van afval binnen onze bedrijfsvoering. Daarbij kijken we naar het voorkomen van afval, het scheiden van afvalstromen en de verwerking ervan. Ook brengen we onze afvalstromen steeds verder in kaart, zodat we kunnen volgen waar vermindering mogelijk is.

 

 

Transport

Ook bij transport en verzending kijken we naar mogelijkheden om materiaalgebruik en verspilling te verminderen. Zo hergebruiken we waar mogelijk geschikt verpakkingsmateriaal dat we van leveranciers ontvangen. Daarnaast onderzoeken we waar minder of lichter verpakkingsmateriaal kan worden gebruikt.

 

 

Producten en diensten

Ons assortiment bestaat uit producten met uiteenlopende materialen en eigenschappen. Bij een groeiend deel van het assortiment gebruiken leveranciers bijvoorbeeld gerecyclede materialen of materialen met een certificering.

Waar zulke eigenschappen van toepassing en aantoonbaar zijn, vermelden we deze zo specifiek mogelijk bij het product. Zo kun je zien welk materiaal of welke producteigenschap wordt bedoeld en op basis daarvan zelf een keuze maken.

 

 

Grondstoffen

We leggen steeds meer informatie vast over de materialen waaruit onze producten bestaan. Deze gegevens helpen ons om de milieu-impact van ons assortiment beter te begrijpen en om de uitstoot die samenhangt met ingekochte producten en materialen verder in kaart te brengen.

We werken daarnaast aan meer inzicht in de broeikasgasuitstoot binnen onze waardeketen. Op basis van deze gegevens kunnen we bepalen waar reductiemaatregelen mogelijk zijn en onze doelstellingen verder concretiseren.

 

Ook verpakkingen nemen we mee in onze aanpak. We onderzoeken waar het gewicht en de hoeveelheid verpakkingsmateriaal kan worden verminderd, zowel bij de verpakking van het artikel zelf als bij binnen- en buitenverpakkingen.

Waar dit praktisch mogelijk is, hergebruiken we geschikte verpakkingen van leveranciers. Zo proberen we het gebruik van nieuw verpakkingsmateriaal en de hoeveelheid verpakkingsafval te beperken.

 

Alles om

te helpen